LW Bogdanka S.A. przyznała 40 stypendiów naukowych dla uczniów wyróżniających się dobrymi wynikami w nauce przedmiotów technicznych ze szkół średnich o profilu techniczno–górniczym z okolic Bogdanki.
Stypendia zostały przyznane 40 uczniom z trzech szkół: Zespołu Szkół Górniczych w Łęcznej (28 uczniów), Zespołu Szkół w Ostrowie Lubelskim (11 uczniów) oraz Zespołu Szkół Energetycznych i Transportowych w Chełmie (1 uczeń). W ramach współpracy ze szkołami partnerskimi LW Bogdanka od 2017 roku wypłaciła już łącznie 114 stypendiów naukowych.
- LW Bogdanka od wielu lat jest najnowocześniejszą kopalnią węgla kamiennego w Polsce. Tę pozycję zawdzięczamy m.in. wysokiej kulturze technicznej naszych pracowników, dzięki którym z sukcesem wdrażamy i stosujemy najnowocześniejsze rozwiązania dostępne w światowym górnictwie. Poprzez bliską współpracę ze szkołami średnimi w naszym regionie a także z najważniejszymi ośrodkami naukowymi w naszej branży chcemy pozyskiwać młodych, utalentowanych pracowników by utrzymać wysoki poziom kadr w Spółce. Dbamy także o rozwój zawodowy osób już zatrudnionym w Bogdance, utrzymując płynność przekazywania wiedzy kolejnym pokoleniom lubelskich górników – powiedział Artur Wasil, prezes zarządu LW Bogdanka S.A.
W 2017 r. Bogdanka nawiązała współpracę ze szkołami w Łęcznej i Ostrowie Lubelskim w zakresie projektu stypendialnego mającego na celu nagradzanie uczniów szkół o profilu górniczym za wyniki w nauce w obrębie przedmiotów technicznych. Stypendium w wysokości 1 tys. zł na semestr, wypłacane jest po ukończeniu każdego semestru szkolnego. W czerwcu 2019 r. do projektu dołączył Zespół Szkół Energetycznych i Transportowych im. Ks. Stanisława Staszica w Chełmie.
Współpraca ze szkołami średnimi jest elementem „Strategii rozwoju kadr”, której celem jest pozyskiwanie do pracy w Bogdance najlepszych absolwentów ww. szkół. W ramach działającego również od 2017 roku projektu „Przepustka do pracy w Lubelskim Węglu Bogdanka S.A. – potrzebujemy najlepszych” zatrudnienie znalazło już 52 absolwentów szkół partnerskich. Strategia rozwoju kadr obejmuje także współpracę z najważniejszymi w branży górniczej ośrodkami naukowymi w Polsce, w tym Akademią Górniczą-Hutniczą w Krakowie.
Łęczna 26 września 2019
Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.