Dzisiaj górnicy obchodzą swoje święto. W tym roku, przez sytuację pandemiczną, Barbórka wyglądała jednak zupełnie inaczej. Nie było corocznej dużej ceremonii na Cechowni w Bogdance, podczas której oceniano ubiegający rok i kreślono sytuację w przyszłym, ale co też bardzo ważne górnikom wręczane były odznaczenia, górnicze kordziki i szpady. Nie było koncertu w Lublinie, nie było i szybko nie będzie tradycyjnej karczmy piwnej czy babskiego combru.

Swoje świętowanie górnicy z Bogdanki ograniczyli do uroczystej mszy świętej. Odbyła się dzisiaj o godz. 10 rano w archikatedrze lubelskiej. Niestety i tak nie wszyscy mogli wziąć w niej udział. Ze względu na Covid-19 do świątyni weszło tylko 80 osób. Msza odbyła się też w parafii Św. Barbary w Łęcznej.

Z okazji Barbórki wszystkim GÓRNIKOM składamy najserdeczniejsze życzenia. Aby ich praca była bezpieczna i zawsze wracali cali i zdrowi do domu. W tych trudnych czasach szczególnie życzymy optymizmu, wytrwałości, cierpliwości oraz godnego wynagrodzenia za ciężką pracę. Szczęść Boże!

Łęczna 04 grudnia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876