To była wyjątkowa noc i jedyna w swoim rodzaju aukcja charytatywna. Cudowni goście, pięknie przygotowany lokal, smaczna strawa i wyśmienita muzyka. Żałujemy tylko, że z uwagi na odbywającą się tego dnia karczmę piwną - nie wszyscy mogli się razem z nami bawić...

W sobotę 25 listopada 2017 r. w Restauracji „Emocja” w Łęcznej odbył się I Charytatywny Bal Andrzejkowy. Inicjatorem balu było Stowarzyszenie Ruch na Rzecz Uwalniania Endorfin „Wolność Endorfinom” przy współpracy z Fundacją Rycerze i Księżniczki, wzięło w nim udział około 100 osób. Głównym celem balu była zbiórka pieniędzy na wsparcie leczenia Zoi Marianowskiej (#zojatoznaczyżycie). Po przywitaniu szampanem i krótkich przemówieniach odbyła się prezentacja multimedialna filmu o Zoi. Dla wszystkich gości była to chwila niezwykle wzruszająca.
Istotnym elementem balu była aukcja fantowa, którą poprowadził Prezes Stowarzyszenia, Andrzej Foltyn. Pod młotek trafiły między innymi: elegancka biżuteria z certyfikatem - stworzona przez artystów tj. Barbarę Kurdej-Szatan, Katarzynę Zielińską, czy Rafała Mroczka, koszulka z podpisem mistrza MMA Michała Oleksiejczuka, voucher do salonu piękności na masaż czekoladą, voucher na lekcje jazdy konnej. Wylicytowano także obrazy oraz wykonane ręcznie bombki choinkowe. Cieszymy się ogromnie z tego, że wszystkie przekazane na bal fanty trafiły do tych, którzy aktywnie brali udział w aukcji, wspierając w ten sposób małą Zojkę. Kolejną atrakcją była Fotobudka, która wywołała duże zainteresowanie gości.
Dziękujemy wszystkim, którzy w najmniejszy nawet sposób włączyli się do pomocy. Szczególne podziękowania kierujemy do Państwa Teresy i Stanisława Barszcz, właścicieli Restauracji „Emocja”, którzy tak pięknie nas ugościli, dziękujemy za ich wielkie i otwarte serca, za to, że kiedy zaproponowaliśmy im zrobienie tego balu, wykazali się niespotykaną empatią, wrażliwością i obdarzyli nas zaufaniem. Serdeczne podziękowania należą się DJ Łukaszowi Szypulskiemu oraz Zespołowi muzycznemu EdenDance, którzy zapewnili wspaniałą oprawę muzyczną balu oraz wyśmienitą zabawę na parkiecie. Chcielibyśmy również podziękować Michałowi Kamińskiemu właścicielowi Premium Fotobox za udostępnienie fotobudki. Szczególne wyrazy wdzięczności kierujemy do naszych wspaniałych gości, za wsparcie inicjatywy charytatywnej, za ich niezwykłą hojność i wrażliwe serca.
Na 29 listopada 2017 r. z balu, dla Zoi - głównie dzięki sprzedaży biletów i licytacji - udało się zebrać kwotę 8 500 tys. zł. Kwota ta jeszcze rośnie, czekamy na pozostałe wpłaty.
Zbiórka trwa nadal, wierzymy, że są wśród nas ludzie, którzy zechcą wspomóc dziewczynkę, dlatego jeszcze raz podajemy numer konta: 76160014621834748440000002 z dopiskiem "Zoja Marianowska".

Ewa Pastuszak
Fot.: Katarzyna Szafka

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876