Szpital z Łęcznej znalazł się na V miejscu rankingu „Liderzy zarządzania”. W swojej kategorii (kontrakt z NFZ od 70 do 149 mln zł) znalazł się jako jedyny przedstawiciel woj. lubelskiego.

O wysokiej pozycji szpitala decydowały takie kryteria jak rentowność sprzedaży, dynamika kontraktu z NFZ, płynność oraz dynamika aktywów. Lista „Liderów zarządzania” została ogłoszona na Gali w Łodzi 24 listopada 2022 roku, w której uczestniczył dyrektor SPZOZ w Łęcznej Krzysztof Bojarski:

- To szczególnie cenne wyróżnienie, bo oparte o obiektywne, ekonomiczne kryteria. Nasz szpital znalazł się w czołówce najlepiej zarządzanych szpitali w Polsce, co jest oczywiście zasługą całego pionu zarządczego w skład którego wchodzą lekarze koordynujący, pielęgniarki oddziałowe i kierownicy komórek organizacyjnych. To wyróżnienie dla nich, zasłużyli na to – powiedział dyrektor.

Ranking to projekt BFF Banking Group w Polsce zrealizowany ------ wspólnie z Rzeczpospolitą. Na przestrzeni lat, zmieniały się nieco kryteria i zasady, które – jak twierdzą organizatorzy – są dostosowywane do realiów w służbie zdrowia, ale zawsze głównym miernikiem oceny były finanse.

Jednostki publiczne ochrony zdrowia podzielone zostały na trzy kategorie pod względem wysokości kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia. Wyodrębniono też czwartą kategorię, tj. Szpitale Kliniczne i Instytuty. Po raz pierwszy w tej edycji przyznana została nagroda specjalna dla Szpitala Najbardziej Przyjaznego Pacjentom. Tytuł ten przypadł Centrum Leczenia Oparzeń im. dr. Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich.

W tegorocznym rankingu udział wzięło 317 szpitali, o 21 więcej niż rok wcześniej. W zestawieniu „Liderzy Zarządzania” w kategorii: kontrakt z NFZ od 10 do 69 mln zł znalazły się następujące placówki z woj. lubelskiego: na miejscu 3. Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Psychiatryczny w Radecznicy, a na miejscu 4. SPZOZ w Radzyniu Podlaskim. W kategorii: kontrakt z NFZ powyżej 150 mln zł na 7. miejscu uplasował się Wojewódzki Szpital Specjalistyczny z Białej Podlaskiej, a w kategorii: instytuty i szpitale kliniczne – 9. pozycję zajął Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny nr. 1 w Lublinie.

BB

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876