Już w niedzielę, 8 października, z Łęcznej po raz trzynasty rowerzyści wyruszą w drogę.

Tempo spokojnej przejażdżki i zaplanowana trasa o długości 34 kilometrów sprawią, że nawet okazjonalni cykliści poczują się komfortowo.

Ci, którzy mieli okazję brać udział w poprzednich edycjach rajdu, wiedzą, że jego esencją jest doskonała zabawa, wzajemne wsparcie uczestników, a także możliwość rekreacji i poznawania okolic. Łęczyńska Inicjatywa realizowana jest już po raz trzynasty i stała się nieodłączną częścią kalendarza oczekiwanych wydarzeń. Stanowi również inspirację do rozwoju ruchu rowerowego. Obecnie na mapie przy każdej nowo wybudowanej drodze pojawiają się ścieżki rowerowe, a liczba osób poruszających się na jednośladach stale rośnie.

Gminy coraz częściej kierują swoją uwagę w stronę rowerzystów. W ostatnich tygodniach takie wydarzenia odbyły się w wielu miejscach, między innymi 10 września w Gminie Ludwin, 24 września w Gminie Spiczyn, 1 października w Gminie Puchaczów, a teraz 8 października rajd rusza z Łęcznej.

Co warto wiedzieć przed nadchodzącym rajdem z Łęcznej? Udział jest bezpłatny, a zapisy rozpoczną się o 8 października o godzinie 8:00 na rynku z fontannami. Osoby poniżej 18 lat muszą być pod opieką dorosłego towarzysza. Następnie rowerzyści zostaną podzieleni na grupy i wyruszą na kameralną trasę w kierunku wzgórza w Zawieprzycach. Tam będą mieli okazję zrelaksować się, posilić się i powrócić do Łęcznej. Rajd, jak zawsze, odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.

Zapraszamy do wspólnej zabawy w niedzielę!

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876