Kolejny pijany kierowca uciekał przed policjantami. To już trzeci tego typu przypadek w tym tygodniu na terenie powiatu lubartowskiego. Tym razem kierujący samochodem marki Renault miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Do zatrzymania doszło w środę 7 czerwca tuż przed godziną 19.00 w miejscowości Glinnik gm. Abramów. Policjanci w trakcie patrolu zauważyli renault, którego kierowca na widok radiowozu gwałtownie zahamował, zjechał w boczną drogę i gwałtownie przyspieszył. Policjanci pojechali za podejrzanym pojazdem i podjęli próbę jego zatrzymania. Jednak kierowca renaulta nie reagował na dawane mu sygnały i polecenia. Kontynuował ucieczkę do czasu kiedy w jego pojeździe doszło do uszkodzenia jednego z kół. Wtedy został obezwładniony i zatrzymany. Był to 22-letni mieszkaniec gminy Abramów. Badanie wykazało 0,6 promila alkoholu.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli drogowej co w myśl nowych przepisów zagrożone jest karą nawet do 5-lat pozbawienia wolności oraz wysoką grzywną. Była to więc bardzo kosztowna ucieczka.

Wielu kierowców wciąż nie wie, że od 1 czerwca nastąpiły istotne zmiany w przepisach o ruchu drogowym. Fakt zmuszenia funkcjonariuszy do podjęcia pościgu i kontynuowania ucieczki pomimo nadania z pojazdu policyjnego sygnałów świetlnych i dźwiękowych, w obliczu nowych przepisów oznacza nie wykroczenie, a przestępstwo, które będzie zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 5 i zakazem prowadzenia pojazdów do lat 15.

Surowsze kary czekają też m.in. kierowców na podwójnym gazie. Zmiany dotyczą kierujących w stanie upojenia alkoholowego lub będących pod wpływem innych substancji. Jeżeli taks osoba spowoduje wypadek ze skutkiem śmiertelnym lub skutkujący ciężkim uszkodzeniem ciała, kara będzie nieunikniona. W takim przypadku wymierzona zostanie kara pozbawienia wolności na minimalny okres 2 lat bez możliwości zawieszenia wyroku.  

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876