St. sierż. Maciej Koźluk, będąc po służbie zatrzymał pijanego kierowcę ciężarówki. Badania alkomatem wykazały, że kierujący ciężarówką 35-letni mieszkaniec województwa podlaskiego miał ponad 2 promile alkoholu.

Wszystko rozegrało się 26 września rano w miejscowości Firlej. Dyżurny Policji z Lubartowa otrzymał kilka zgłoszeń o ciężarówce z przyczepą, która jechała w bardzo niebezpieczny sposób. Wkrótce potem na stanowisko kierowania dotarła kolejna informacja, że podejrzanie jadąca ciężarówka została zatrzymana przez będącego poza służbą policjanta z Radzynia Podlaskiego. Starszy sierżant Maciej Koźluk jadąc prywatnym autem zauważył niebezpieczne manewry kierowcy ciężkiego składu. Aby nie dopuścić do tragedii na drodze postanowił działać. Zajeżdżając drogę ciężarówce zmusił jej kierowcę do zatrzymania i chwilę potem przekazał nietrzeźwego patrolowi, który przybył na miejsce. Badania alkomatem wykazały, że kierujący ciężarówką 35-letni mieszkaniec województwa podlaskiego by pod wpływem 2,2 promila alkoholu. W takim stanie dojechał do Firleja z Siemiatycz (sporo ponad dwie godziny jazdy). Jego miejscem docelowym był Lublin.

35-latek odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. Grozi mu do 2-lat pozbawienia wolności, utrata uprawnień do kierowania i wysoka grzywna.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876