Kryminalni zatrzymali 68-letniego mieszkańca Opola oraz jego trzy wspólniczki, którzy okradali mieszkańców naszego województwa. Pod legendą sprzedaży koców wchodzili do mieszkań seniorów i kradli pieniądze oraz kosztowności.

Przestępcy wpadli w ręce policji po tym, jak okradli jedną z mieszkanek Lubartowa. Kiedy pokrzywdzona próbowała odzyskać swoją własność, uciekający samochodem sprawcy przeciągnęli ją po jezdni i przejechali kołem pojazdu. Wszyscy usłyszeli już zarzuty kradzieży rozbójniczej. Prokurator rejonowy zastosował wobec podejrzanych policyjny dozór.

Do zdarzenia doszło w miniony piątek, 10 sierpnia. Kilkanaście minut po godz. 16.00 do jednego z mieszkań na terenie Lubartowa weszły cztery osoby. Mężczyzna oraz towarzyszące mu trzy kobiety zaczęli zagadywać właścicielkę proponując jej do sprzedaży koce.

Kobieta szybko zorientowała się, że w trakcie tej niezapowiedzianej wizyty zginął jej warty 600 zł telefon komórkowy. Gospodyni natychmiast wybiegła na ulicę za sprawcami. Po chwili wywiązała się szarpanina, w trakcie której sprawcy rzucili się do ucieczki wsiadając do zaparkowanego w pobliżu samochodu. Podczas szarpaniny pokrzywdzona została przeciągnięta przez odjeżdżających sprawców po jezdni oraz przejechana jednym kołem pojazdu.

Zaalarmowani policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwań przestępców. Na jednej z lubartowskich ulic ujawnili porzucony pojazd marki peugeot, którym poruszała się czwórka poszukiwanych. Następnie w rejonie przejazdu kolejowego mundurowi zauważyli chowającego się w zaroślach mężczyznę. 68-letni mieszkaniec Opola na widok mundurowych odrzucił skradziony telefon.

Lubartowscy kryminalni zatrzymali także wspólniczki zatrzymanego mężczyzny. Wszystkie to mieszkanki Opola w wieku 49, 54 i 59 lat.

Mundurowi ujawnili, że kradzież rozbójnicza telefonu to nie jedyny wyczyn 68-latka. Mężczyzna ukradł 45 tys. zł mieszkańcowi miasta, 3 tys. zł. skradł także w jednej z podlubelskich miejscowości, a 30 tys. zł., wyroby ze złota i pamiątkowe odznaczenia padły jego łupem w Dęblinie.

Wobec wszystkich zatrzymanych Prokurator Rejonowy w Lubartowie zastosował dozór policji, zakaz opuszczania kraju, poręczenie oraz zabezpieczenie majątkowe w wysokości ponad 20 tys. zł.

 

Łęczna 13 sierpnia

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876