To już kolejna interwencja służb w sprawie bobrów, które mocno uaktywniły się. Nadgryzione przez bobry drzewo, które groziło przewróceniem na jezdnię, zostało wycięte.

W sobotę około godz. 16:00 dyżurny lubartowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że w pobliżu drogi wojewódzkiej nr 809 w miejscowości Biadaczka pochylone drzewo może stwarzać zagrożenie dla ruchu drogowego. Jak się okazało drzewo zostało nadgryzione przez bobry. Szybka interwencja strażaków spowodowała, że uszkodzone przez gryzonie drzewo zostało wycięte i usunięte.

Jak się okazuje to nie jednostkowy przypadek dotyczący bobrów w ostatnim czasie. W Jeziorzanach te sympatyczne z pozoru gryzonie wykopały sporą dziurę tuż pod powierzchnią chodnika i kawałka jezdni, ale na szczęście i to miejsce zostało bardzo szybko naprawione przez służby drogowe. Dzięki zgłoszeniom i natychmiastowej reakcji odpowiednich służb udało się uniknąć zagrożenia.

Łęczna 24 grudnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876