Trzech kierowców, którzy wcześniej pili alkohol, zatrzymali policjanci podczas kontroli drogowych. 54-latek kierował fiatem, mając ponad promil alkoholu w organizmie. Niewiele mniej miał kierowca opla, który został zatrzymany w Przytocznie. Trzeci z kolei, kierował motorowerem w stanie po użyciu alkoholu i wbrew sądowemu zakazowi.

Policjanci zatrzymali trzech kierowców będących pod wpływem alkoholu. Pierwszy z nich to 54-letni mieszkaniec gm. Abramów, który kierował pojazdem marki Fiat. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy po godz. 18 w Wielkolesie. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,3 promila alkoholu w organizmie.

Drugi kierował motorowerem. Mężczyzna został zatrzymany po godz. 20 w miejscowości Annówka. 39-latek miał w organizmie 0,4 promila alkoholu. Ponadto jak ustalili policjanci, kierował pojazdem wbrew sądowemu zakazowi.

Do zatrzymania trzeciego z kierujących doszło 11 maja po godz. 2 w Przytocznie. Kierujący oplem, 32-letni mieszkaniec gm. Michów, miał prawie promil alkoholu w organizmie.

Zatrzymani kierowcy będą odpowiadać przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości przepisy przewidują karę do 2 lat pozbawienia wolności. Surowsza kara grozi 39-latkowi, bowiem za złamanie zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, sąd może wymierzyć karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 12 maja

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876