Podczas minionego weekendu policjanci z lubartowskiej komendy zatrzymali 3 kierujących, którzy poruszali się po drogach bez uprawnień do kierowania, ponadto jednemu zatrzymali uprawnienia za kierowanie samochodem po użyciu narkotyków.

W ubiegły piątek policjanci z Komisariatu Policji w Kocku zatrzymali w Dębicy do kontroli drogowej motocykl marki MZ, którym kierował 25-letni mieszkaniec gm. Ostrówek. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości okazało się, że kierujący miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdami.

W niedzielę do kontroli drogowej w Sernikach został zatrzymany 27-latek z powiatu lubartowskiego. Jak okazało się w trakcie kontroli, w portfelu posiadał substancję wyglądem przypominającą narkotyk. Substancją tą okazała się amfetamina. W związku z podejrzeniem przez policjantów, że mężczyzna mógł również kierować samochodem pod działaniem środków narkotycznych, został przewieziony do komendy w celu sprawdzenia. Przypuszczenia okazały się prawidłowe, mężczyzna kierował samochodem pod działaniem narkotyków. 27-latkowi zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami.

Kolejnym kierowcą, który został zatrzymany do kontroli drogowej w niedzielę, tym razem w Ciotczy był 27-latek z gm. Michów. Mężczyzna kierował samochodem osobowym marki Skoda, będąc pod wpływem alkoholu. Jak się również okazało, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Również w niedzielę policjanci z lubartowskiej komendy w Pałecznicy Kolonii zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Audi, którego kierujący również kierował samochodem nie posiadając uprawnień do prowadzenia auta. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny samochodu, natomiast pojazd został odholowany.

Wszyscy kierujący za swoje postępowanie odpowiedzą przede sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem narkotyków czy też alkoholu grozi karą grzywny, ograniczenia wolności czy też pozbawienia wolności do lat 2.

Łęczna 20 stycznia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876