Do 8 lat pozbawienia wolności grozi 39-latkowi, który wręczył policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie od czynności. Jak się okazało kierował on samochodem po zażyciu narkotyków.

16 lutego w godzinach popołudniowych w Kocku na ul. Kleeberga, policjanci z lubartowskiej drogówki, podczas pomiaru prędkości, zatrzymali do kontroli samochód BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym o 39 km/h.

39-letni mieszkaniec powiatu puławskiego powiedział, że śpieszy się do znajomych. Zapytał policjanta czy mogą inaczej zakończyć tę kontrolę drogową i w tym czasie wręczył mu tzw. ,,łapówkę” - 300 zł w zamian za odstąpienie od czynności służbowych i puszczenie go. Został poinformowany przez mundurowych, że popełnił przestępstwo.

Funkcjonariusze zatrzymali 39-latka i przewieźli do komendy celem sporządzenia dalszej dokumentacji. Ponieważ mężczyzna dziwnie się zachowywał, policjanci przebadali go narkotestem. Ich przypuszczenia potwierdziły się. Mężczyzna kierował samochodem po zażyciu kokainy i amfetaminy.

Za kierowanie samochodem po zażyciu środków narkotycznych grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, za wręczenie korzyści majątkowej umundurowanemu policjantowi w zamian za odstąpienie od wykonywanych czynności grozi nawet do 8 lat więzienia.

Łęczna 17 lutego 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876