Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 18-latkowi, który będąc pod wpływem narkotyków, do tego bez prawa jazdy, uciekał przed policyjną kontrolą. Mężczyzna został zatrzymany po pościgu przez policjantów.

W nocy z wtorku na środę policjanci z Wydziału Prewencji lubartowskiej komendy w miejscowości Wola Mieczysławska zauważyli pojazd marki Volkswagen Golf, który miał niepełne oświetlenie. Kiedy usiłowali go zatrzymać do kontroli kierowca golfa zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli w pościg. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do lubartowskiej komendy. Jak okazało się podczas zatrzymania, nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami a badanie testerem wykazało obecność narkotyków w jego organizmie. Samochód nie posiadał również aktualnego badania technicznego.

Podczas przeszukania mieszkania u 18-latka z gminy Firlej funkcjonariusze znaleźli amfetaminę oraz inne półprodukty w formie proszku i masy plastycznej, które znajdowały się w różnych pojemnikach. Półprodukty te służyły do wyrobu środków narkotycznych. Pobrano próbki do dalszych badań laboratoryjnych.

Mężczyzna przyznał się do wytwarzania narkotyków, do ich sprzedaży innym osobom i do kierowania samochodem pod wpływem narkotyków. Prokurator zastosował wobec 18-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 17 kwietnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876