Kierujący quadem 27-latek mając prawie 2 promile alkoholu w organizmie nie ustąpił pierwszeństwa ciężarówce doprowadzając do zderzenia się pojazdów. Z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Lublinie.

Do kolejnego zdarzenia drogowego z udziałem quada doszło wczoraj po godzinie 15.00 w Wólce Rokickiej. Jak wstępnie ustalili policjanci mężczyzna wyjeżdżając z drogi utwardzonej, podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa samochodowi ciężarowemu marki Man, który poruszał się drogą wojewódzką. Kierujący quadem doprowadził tym samym do zderzenia obu pojazdów.

27-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany śmigłowcem do szpitala w Lublinie. Policjanci ustalili, że mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Prowadzone postępowanie pozwoli dokładnie ustalić okoliczności i przyczyny zdarzenia. 27-letni mieszkaniec gminy Lubartów za swoje postępowanie odpowie przed Sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie także za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Łęczna 28 maja 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876