Ponad promil alkoholu w organizmie miał 51-letni kierowca volkswagena, który wczoraj w nocy potrącił pieszego. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej mężczyzny nie udało się uratować. Kierowca został zatrzymany przez policjantów.

Do zdarzenia doszło 22 czerwca w nocy zaraz po godzinie 23.00. Do dyżurnego lubartowskiej komendy wpłynęła informacja o potrąceniu pieszego w miejscowości Rudzienko (gmina Michów). Na miejsce natychmiast został skierowany patrol z posterunku w Kamionce.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów 51-letni mieszkaniec gminy Serokomla kierując samochodem marki volkswagen, na prostym odcinku drogi podczas wykonywania manewru wymijania najechał na idącego z przeciwka 50-letniego pieszego, mieszkańca gminy Michów. Pomimo przeprowadzonej akcji reanimacyjnej mężczyzny niestety nie udało się uratować.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Wszystkie czynności wykonywane były pod nadzorem prokuratora. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 51-letniego kierującego i okazało się, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyźnie pobrana została również krew do badań, a on sam został zatrzymany. Policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny samochodu oraz prawo jazdy. Samochód sprawcy pojechał na policyjny parking.

- Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i spowodowanie wypadku śmiertelnego mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów – stwierdza starszy sierżant Jagoda Stanicka.

Łęczna 23 czerwca 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876