rawdziwie chrześcijańską postawą czy inaczej wysoką moralnością, godną naśladowania, wykazał się mieszkaniec gm. Niedźwiada. Mężczyzna na drodze znalazł saszetkę w której były m.in. pieniędze w kwocie 7600 złotych. Znalezisko przyniósł do lubartowskiej komendy. O dużym szczęściu może mówić także mieszkaniec Lubartowa, który zgubił portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie 10 400 złotych. Jego portfel znalazł mieszkaniec miasta i przekazał go policjantom.

- W sobotę, 14 sierpnia mieszkaniec Lubartowa przekazał do Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie portfel z pieniędzmi w kwocie 10 400 złotych oraz dokumentami i kartami bankowymi, który znalazł w okolicy Parku Miejskiego w Lubartowie – informuje podinspektor Radosław Dawidek. Policjanci nawiązali kontakt z właścicielem zguby, który odebrał swoją własność. Mężczyzna nie krył radości z odzyskania swojego mienia, a także wdzięczności wobec postawy uczciwego znalazcy. Z kolei 17 sierpnia mieszkaniec gminy Niedźwiada przekazał policjantom znalezioną na drodze saszetkę w której było m.in. 7600 złotych. Mundurowi ustalili właściciela zguby, którym okazał się również mieszkaniec gminy Niedźwiada. Dzięki uczciwości znalazcy, pieniądze wraz z saszetką jeszcze tego samego dnia trafiły do właściciela, który oświadczył, że saszetkę z pieniędzmi przez roztargnienie pozostawił na dachu samochodu, a ta spadła na jezdnię podczas jazdy. Uradowany mężczyzna nie krył zadowolenia i wdzięczności wobec uczciwego znalazcy.

Uczciwi znalazcy powinni stanowić wzór dla wszystkich, którzy znaleźliby się w podobnej sytuacji.

 

Łęczna 18 sierpnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876