Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 20-latkowi, który zignorował polecenia wydawane przez policjanta do zatrzymania samochodu i zaczął uciekać. 20-latek został szybko zatrzymany po krótkim pościgu.

- Do zdarzenia doszło w miejscowości Drewnik na drodze wojewódzkiej numer 809 – informuje starszy sierżant Jagoda Stanicka. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego chcieli zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę volkswagena passata, który popełnił wykroczenie drogowe. 20-latek zignorował sygnał do zatrzymania wydany przez umundurowanego funkcjonariusza i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg z użyciem sygnałów pojazdu uprzywilejowanego. W trakcie pościgu w miejscowości Anielówka, kierowca passata wypadł z drogi, uderzył w znak drogowy, a następnie w ogrodzenie pobliskiej posesji i pozostawiając samochód na miejscu zdarzenia zaczął uciekać pieszo. Policjant ruszył za nim i go zatrzymał.

Jak się okazało mieszkaniec gminy Baranów był trzeźwy ale nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Samochód nie posiadał polisy ubezpieczeniowej. Został odholowany na policyjny parking. Sporządzono zawiadomienie do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Na mężczyznę nałożono mandat karny za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz za popełnione wykroczenie. Oprócz powyższych wykroczeń mężczyzna odpowie za przestępstwo, czyli za niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i ucieczkę. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 27 sierpnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876