Darek Szydełko 1 września usłyszał diagnozę – przewlekła białaczka mielomonocytowa. Dla niego, jak i wielu innych chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego dawcy. Włączmy się w akcję, pomóżmy i zarejestrujmy się na stronie organizacji non-profit jaką jest DKMS. Może będziemy mogli pomóc Darkowi, a może uratujemy życie innej osoby.

Darek jest osobą aktywną i chętnie pomagającą innym. Ma wiele planów i marzeń, realizuje się zawodowo. Jak sam mówi na początku lipca 2021 roku, zaraz po urodzinach, coś niepokojącego zaczęło dziać się z jego zdrowiem. Pojawiła się infekcja przypominająca przeziębienie, ból mięśni i stawów. Dodatkowo, przez cały czas utrzymywały się wysoka temperatura oraz zmęczenie. Gdy objawy nie mijały, a żadne leki nie pomagały, wykonane zostały badania, po których pojawiło się pierwsze podejrzenie białaczki lub chłoniaka. Po niemal miesiącu w szpitalu, 1 września usłyszał diagnozę – przewlekła białaczka mielomonocytowa.

Jedyną skuteczną metodą umożliwiającą wyleczenie choroby jest przeszczepienie komórek krwiotwórczych od dawcy niespokrewnionego, nazywane potocznie przeszczepieniem szpiku. Pomóżmy Darkowi i innym osobom, które potrzebują wsparcia i zarejestrujmy się na stronie DKMS- organizacji non-profit. Znajduje się ona na stronie: http://www.dkms.pl/razemdladarka

Dajmy Darkowi szansę na znalezienie bliźniaka genetycznego i szybsze wyjście z choroby!

Łęczna 6 października 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876