Policjanci rozbili zorganizowaną grupę przestępczą która zajmowała się wytwarzaniem wyrobów akcyzowych i wprowadzaniem ich na rynek, a także wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości narkotyków. Zatrzymany został m.in. kierujący grupą 30-letni mieszkaniec Lublina, a na terenie jednej z posesji policjanci zabezpieczyli należący do niego sprzęt do wytwarzania papierosów.
Funkcjonariusze weszli na teren jednej z posesji na lubelskim Kośminku. Podczas przeszukania garaży ujawnili i zabezpieczyli sprzęt służący do nielegalnej produkcji papierosów: dwie profesjonalne maszyny tzw. kompresory, foliownicę do pakowania, a także produkty i półprodukty: 20 kilogramów krajanki tytoniowej, ponad tysiąc paczek wytworzonych papierosów bez akcyzy, a także butelki z aromatami. Na tej samej posesji policjanci natrafili także na oprzyrządowanie służące do uprawy marihuany: lampy, wentylatory, elektroniczne wagi, nawozy, donice i filtry.
Kryminalni ustalili, że zabezpieczone przedmioty stanowią własność 30-letniego mieszkańca Lublina. Do dynamicznego zatrzymania mężczyzny doszło przy udziale policyjnych antyterrorystów. Mężczyzna, znany policjantom pseudokobic jednej z miejscowych drużyn piłkarskich, już wcześniej wchodził w konflikty z prawem. 30-latek odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa narkotykowe.
Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali troje mieszkańców Lublina: dwóch mężczyzn w wieku 41 i 48 lat oraz 53-letnia kobietę. Z kolei w pow. hrubieszowskim zatrzymana została 60-letnia mieszkanka gm. Horodło.
Jak wynika z postępowania prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lublinie, zatrzymany 30-latek odpowiada za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zajmującą się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości narkotyków. Jego zatrzymanie to realizacja sprawy z lutego b.r., kiedy kryminalni z KWP w jednym z wynajmowanych na Tatarach mieszkań służących jako magazyn, znaleźli 3,5 kg marihuany. Zatrzymano wówczas dwóch mężczyzn: mieszkańca Lublina i Łęcznej. Policjanci ustalili, że zabezpieczone narkotyki miały trafiać do odbiorców na terenie miasta, zaś osobą, która kierowała nielegalnym procederem jest 30-latek. W tym procederze pomagał mu także zatrzymany 48-letni lublinianin.
Mężczyzna odpowie także za kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą która zajmowała się nielegalnym wytwarzaniem wyrobów akcyzowych i wprowadzaniem ich na rynek. Udział w tej grupie zarzuca się również zatrzymanej 60-letniej mieszkance pow. hrubieszowskiego, która zaopatrywała w towar 30-latka. Nielegalny towar odbierali od niego i następnie dystrybuowali 53-latka i 41-latek, z Lublina. Jak oszacowano, straty na szkodę Skarbu Państwa wskutek tej przestępczej działalności z tytułu należnych podatków szacowane są na około 650 tys. zł.