Kryminalni z III Komisariatu Policji zatrzymali 30-letniego mieszkańca Lublina podejrzanego o wymuszenie rozbójnicze i kradzież. Mężczyzna usiłował wymusić płacenie haraczu w zamian za ochronę. Chciał być takim mafiosem … znad Bystrzycy.

Do właściciela jednego z lokali gastronomicznych przy ul. Kunickiego w Lublinie kilka razy przychodził mężczyzna, który żądał opłaty w zamian za „ochronę” baru. Początkowo domagał się 20 procent od utargu, później spuścił z tonu i gotów był zadowolić się 200 zł tygodniowo. Kiedy mężczyzna przyszedł do baru 14 maja i po raz kolejny spotkał się ze zdecydowaną odmową właściciela, ukradł 50-litrową beczkę piwa i 150 zł w gotówce. Właściciel baru wycenił straty na 900 zł.

Sprawą zajęli się kryminalni z III Komisariatu Policji, którzy ustalili, że sprawcą jest 30-letni mieszkaniec Lublina. Policjanci sprawdzali miejsca, gdzie może ukrywać się mężczyzna. W miniony czwartek 18 maja zatrzymali go w jednym z lubelskich mieszkań. Mężczyzna przed funkcjonariuszami schował się w wersalce. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany celem odbycia zastępczej kary pozbawienia wolności w zamian za niezapłacone grzywny.

W piątek 19 maja sąd zastosował wobec 31-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego oraz kradzież grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876