Funkcjonariusze Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Lublinie wspólnie z kryminalnymi z „siódemki” zatrzymali 38-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna trudnił się oszukiwaniem młodych kobiet.

Mężczyzna poznawał kobiety na popularnych portalach randkowych lub okazyjnie, nawiązywał z nimi kontakty towarzyskie. Najpierw wzbudzał ich zaufanie, a następnie pożyczał od nich pieniądze. Kiedy się na to zgadzały prosił je również o podpisanie dokumentu in blanco, który miał później uzupełnić. Następnie tak przetwarzał dokument, aby wynikało z niego, że to on udzielał im pożyczki. Do chwili obecnej policjanci ustalili dwie pokrzywdzone młode kobiety, które zostały oszukane na kwotę co najmniej 26 tys. zł.

W czerwcu Prokuratura Rejonowa Lublin – Południe przedstawiła mężczyźnie 16 zarzutów z art. 286 par 1 k.k. (oszustwo) oraz 270 par 2 k.k. (wypełnienie blankietu, opatrzonego cudzym podpisem, niezgodnie z wolą podpisanego). Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Pod koniec czerwca do Sądu trafił akt oskarżenia. Za popełnione czyny „amantowi” grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Do czasu rozstrzygnięcia sądowego policjanci wraz z prokuraturą zabezpieczyli od sprawcy mienie o wartości 35 tys. zł.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876