31-latek z Lublina najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie. Tak zadecydował Sąd Rejonowy Lublin – Zachód na wniosek lubelskiej policji i prokuratury. Mężczyzna podejrzany jest o znęcanie się psychiczne nad swoją babcią.

Lubelscy policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca Lublina po awanturze wszczętej przez mężczyznę, który znajdował się pod działaniem alkoholu. Z relacji pokrzywdzonej, wynikało, że znęcał się nad nią psychicznie od blisko 2 miesięcy. Od czasu, kiedy 20 czerwca wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał ośmiomiesięczny wyrok za to samo przestępstwo.

W czwartek 17 czerwca zebrany materiał dowodowy pozwolił policjantom na przedstawienie zarzutu znęcania się 31-latkowi i wystąpienie z wnioskiem o tymczasowy areszt dla niego, do którego również przychyliła się prokuratura.

W piątek Sąd Rejonowy Lublin – Zachód zastosował środek zapobiegawczy wobec mężczyzny w postaci tymczasowego aresztu na dwa miesiące. 31-latek za popełnione przestępstwo odpowie w warunkach recydywy, ponieważ w przeszłości był już karany za znęcanie się. Teraz może mu grozić nawet do 7,5 lat pozbawienia wolności.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876