Policjanci zatrzymali 35-latka, który od pewnego czasu włamywał się do zaparkowanych pojazdów. Kradł wyposażenie, takie jak nawigacje, czy pozostawione dokumenty.

Zgłoszenia o włamaniach do pojazdów zaparkowanych w rejonie ul. Młyńskiej w Lublinie policjanci z III komisariatu otrzymywali od końca sierpnia br. Sprawca włamywał się do aut i kradł wyposażenie, takie jak radia, nawigacje, czy dokumenty pojazdu. Mężczyzna włamał się do 5 samochodów, usiłował też okraść kolejne trzy. Pokrzywdzeni oszacowali straty na około 6 tys. zł.

Kryminalni z komisariatu ustalili, że związek z tymi włamaniami może mieć 35-latek, notowany wcześniej za podobne przestępstwa. Był jednak trudny do odnalezienia z braku stałego miejsca zamieszkania.

Na szczęście przed weekendem 35-latek został zatrzymany przez patrol, który podczas legitymowania znalazł przy nim pochodzące z włamań łupy. Mężczyzna usłyszał na komisariacie 5 zarzutów kradzieży z włamaniem do pojazdów oraz trzy usiłowania. Ponadto okazało się, że jest on także sprawcą kradzieży komputera, który zabrał z jednej z przychodni specjalistycznych.

Wczoraj, 16 września 35-latek został doprowadzony do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztu. Jeszcze tego samego dnia policjanci odstawili go do aresztu śledczego. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876