Mężczyzna w marketach budowlanych zamieniał kody kreskowe na elektronarzędziach. Z tańszych produktów nanosił je na droższe, będące w jego zainteresowaniu.

34-latek z powiatu lubartowskiego wpadł na oszustwie w miniony poniedziałek, 27 listopada, kiedy w jednym z marketów budowlanych w Lublinie za elektronarzędzia chciał zapłacić niższą cenę, niż wynosiła w rzeczywistości. Jak się okazało, mężczyzna wcześniej z podobnego, tańszego produktu, odkleił kod kresowy i przykleił go na droższy artykuł, z którym następnie poszedł do kasy. W porę zauważyli to pracownicy ochrony, ujęli go i zawiadomili policję.

Policjanci przywieźli zatrzymanego 34-latka na VI komisariat w Lublinie. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, że w podobny sposób działał jeszcze pięciokrotnie i nie tylko w tym markecie, w którym został zatrzymany. Policjanci odzyskali cały sprzęt w postaci 3 pił spalinowych, 2 napędów do bramy i zestawu monitoringu. Sklepy oszacowały straty na kwotę około 7 tys. zł.

Mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Jej wymiar to 1 rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 2 lata. Na poczet przyszłych kar i grzywien policjanci zabezpieczyli od 34-latka 1 tys. zł.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876