Do 10 lat pozbawienia wolności grozi 51-latkowi, który próbował staranować samochodem policjanta. Do zdarzenia doszło podczas próby zatrzymania go pod jednym z marketów – o czym informowaliśmy. Funkcjonariusz nie odniósł poważnych obrażeń, a za mężczyzną ruszył pościg. Został zatrzymany i usłyszał już zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza.

Do czynnej napaści na funkcjonariusza doszło w ubiegłym tygodniu pod jednym z lubelskich marketów w Lublinie. Mężczyzna próbował staranować samochodem funkcjonariusza z KWP w Lublinie. Doszło do tego podczas próby zatrzymania 51-latka. Ten, broniąc się ucieczką, ruszył z miejsca prosto na policjanta. Funkcjonariusz odskoczył i upadł na chodnik. Na szczęście policjant nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Sprawca nie uniknie odpowiedzialności za popełnione przestępstwo. Kryminalni z KWP w Lublinie wkrótce namierzyli go i zatrzymali. 51-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

W piątek mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i sądu. Usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza policji. Na 51-latku ciąży także zarzut czerpania korzyści z nierządu i kierowania groźby bezprawnej. Jak ustalili śledczy, 51-latek w celu osiągnięcia korzyści majątkowej nakłaniał jedną z kobiet do uprawiania prostytucji. Ponadto mężczyzna zmuszał ją także do zwrotu określonej sumy pieniędzy za pomocą gróźb.

Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876