W ręce policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wpadł 38-latek. Mężczyzna został zatrzymany na gorącym uczynku podczas odbioru sprzętu RTV, na zakup którego wyłudził kredyt w jednym z banków.

Do zatrzymania 38-latka doszło 16 stycznia na jednej z ulic Lublina. Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą KMP w Lublinie zatrzymali go w momencie, kiedy odbierał przesyłkę w postaci telewizora. Jak ustalili funkcjonariusze, na jego zakup w systemie ratalnym wyłudził kredyt w jednym z banków w Lublinie. Do tego celu posłużył się sfałszowanym dokumentem zawierającym dane innej osoby.

Policjanci znaleźli przy nim także telefony komórkowe, kilka kart SIM i sfałszowane dokumenty. Mundurowi zabezpieczyli również 2 tys. zł gotówki.

38-latek nie posiadający stałego miejsca zameldowania trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna poszukiwany był aktualnie 14 listami gończymi wydanymi przez kilka prokuratur na terenie kraju za popełnione przestępstwa gospodarcze. 38-latek ma także do odsiadki 2 lata pozbawienia wolności. Mężczyzna zostanie już przewieziony do aresztu śledczego.

Za przestępstwo oszustwa grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876