Policjanci ustalili i zatrzymali młodego mężczyznę, który odpowie za kradzież. Okazał się nim nieletni, który podczas wspólnej imprezy w jednym z pubów ukradł swojemu znajomemu kartę bankomatową, a następnie posługując się nią wypłacił pieniądze i zapłacił za zakupy.

W ubiegłą środę na Komisariat w Bełżycach zgłosił się mieszkaniec tej gminy, który złożył zawiadomienie, że kiedy przebywał w jednym z pubów, ktoś ukradł mu kartę bankomatową. Dodatkowo sprawca wypłacił z bankomatu pieniądze w kwocie 100 zł oraz zapłacił za zakupy na jednej ze stacji benzynowej.

Sprawą zajęli się kryminalni z Bełżyc, którzy ustalili i 19 stycznia zatrzymali sprawcę. Ku zdziwieniu pokrzywdzonego, okazało się, że jest nim jego 17-letni znajomy, który wspólnie z nim imprezował tego wieczora w pubie. Jak ustalili policjanci, młody mieszkaniec gm. Bełżyce znając kod PIN kolegi, wypłacił pieniądze z bankomatu i dokonał również zakupów płacąc skradzioną kartą. Następnie chcąc zatrzeć ślady spalił ją w domowym piecu.

Teraz o dalszym losie 17-latka zadecyduje Sąd. Kradzież z włamaniem zagrożona jest karą nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876