Podczas przeszukania mieszkania policjanci znaleźli profesjonalną uprawę, a w niej kilkadziesiąt roślin konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu oraz susz marihuany.

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KMP w Lublinie przeszukali jedno z mieszkań na lubelskim LSM-ie. Z posiadanych informacji wynikało, że może się tam znajdować nielegalna uprawa konopi indyjskich. Przypuszczenia potwierdziły się. W jednym z pomieszczeń znaleziono profesjonalną uprawę tych roślin. W pokoju znajdował się namiot, w którym rosło kilkadziesiąt roślin konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Z takiej ilości nielegalnych roślin można byłoby wyprodukować około 480 gram narkotyku. Uprawa była pielęgnowana, nawożona i oświetlona. Policjanci w wyniku przeszukania znaleźli także około 50 g. suszu marihuany.

Jak ustalili funkcjonariusze, ta nielegalna plantacja należała do 22-letniego mieszkańca Lublina. Mężczyzna został zatrzymany. Wkrótce 22-latek odpowie z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zgodnie z jej zapisami, za uprawę, która może dostarczyć znacznej ilości narkotyków, może grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876