Z pewnością takiego finału romantycznej historii nie spodziewała się Polka, mieszkająca obecnie we Włoszech. Zamiast upragnionej randki, straciła kilkadziesiąt tys. złotych.

Kobieta na portalu społecznościom poznała mężczyznę podającego się za amerykańskiego żołnierza przebywającego na misji w Iraku. Znajomość zakończyła się zgłoszeniem oszustwa na policji.

Zgłoszenie o oszustwie przyjęli policjanci z KMP w Lublinie. Z relacji pokrzywdzonej Polki, wynika, że w grudniu nawiązała internetową znajomość. Na portalu społecznościom przyjęła zaproszenie od 52-letniego Amerykanina. Żołnierza amerykańskiej armii, aktualnie przebywającego na misji w Iraku.

Bardzo szybko ta krótka internetowa znajomość między obydwojgiem zmieniła się w uczucie, mimo tego, że nigdy się nie widzieli i nie słyszeli. Komandos podkreślał, że ze względów bezpieczeństwa nie posiada na misji telefonu komórkowego.

Po dwóch miesiącach znajomości para postanowiła się spotkać. Żołnierz chcąc poznać bliżej Polkę zaproponował spotkanie w Polsce. Urzeczywistnienie tych planów nie było jednak takie proste. Na przylot komandosa z misji i opłacenie jego dwumiesięcznego pobytu w Polsce potrzebna była spora suma pieniędzy i zgoda amerykańskiego departamentu obrony.

Kobieta rozpoczęła korespondencję mailową z rzekomymi urzędnikami departamentu. Wizja romantycznego spotkania była coraz bliżej. Polka trzykrotnie dokonała przelewów na wskazane w mailach konto. Łącznie przelała ponad kilkadziesiąt tysięcy złotych. Obiecywano jej, że pieniądze zostaną zwrócone.

Okazało się szybko, że potrzebna jest kolejna wpłata. Kobieta nie tracąc nadziei na spotkanie udała się do banku, by zapytać o możliwość zaciągnięcia kredytu. Zapytana o cel pożyczki, opowiedziała swoją historię. W tym momencie marzenie o spotkaniu z komandosem prysło jak bańka mydlana. Pracownik banku słysząc tę miłosną opowieść z Amerykaninem w tle zasugerował, że może to być oszustwo. Podobne podejrzenia o dokonanym przestępstwie potwierdziły się, kiedy kobieta zgłosiła się na policję.

Zamiast wizji romantycznego spotkania z komandosem, zostały teraz długi. Policja prowadzi śledztwo.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876