Policjanci zatrzymali w bezpośrednim pościgu sprawcę rozboju na 43-latce. Sprawca na parkingu jednego z dyskontów z użyciem przemocy wyciągnął kobietę wsiadającą do samochodu z zakupami, po czym odjechał jej autem. Pokrzywdzona ze świadkiem zdarzenia ruszyli za skradzionym pojazdem cały czas informując dyżurnego o kierunku ucieczki.

Do zdarzenia doszło wczoraj, 20 marca późnym wieczorem na parkingu jednego z dyskontów przy ul. Mełgiewskiej w Lublinie. Do 43-letniej kobiety wsiadającej z zakupami do auta podbiegł mężczyzną, który używając przemocy wyciągnął ją z auta. Następnie wsiadł do środka i odjechał jej samochodem. Całe zdarzenie widział przypadkowy mężczyzna, który natychmiast podbiegł do pokrzywdzonej i ruszył z nią za sprawcą swoim pojazdem.

Mieszkanka Lublina o całym zdarzeniu natychmiast poinformowała dyżurnego policji, który skierował do działań patrole znajdujące się w pobliżu. Rozbójnik wyjechał poza miasto. W m. Długie, gm. Wólka porzucił skradziony pojazd, następnie kontynuował ucieczkę pieszo w pola i próbował się ukryć w zaroślach. Tam policjanci z Komisariatu Policji w Niemcach zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec Radomia. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna w przeszłości był już wielokrotnie karany. Odsiadywał kilkuletnie wyroki m.in. za rozboje, kradzieże z włamaniem oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających. Areszt śledczy opuścił dwa miesiące temu. Teraz będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Policjanci będą wnioskować o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu nawet do 18 lat pozbawienia wolności.

 

21 marca, Łęczna

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677