Nietypowe zgłoszenie otrzymali niedawno policjanci. Wynikało z niego, że właścicielowi jednego z gospodarstw skradziono 120 sadzonek ekologicznego rabarbaru.

Na policję zgłosił się mieszkaniec jednej z miejscowości w gm. Bełżyce. Mężczyzna zawiadomił, że z jego pola wykopano i skradziono 120 sztuk sadzonek rabarbaru. Straty oszacował na około 2 tys. zł.

Jak powiedział pokrzywdzony, kiedy wieczorem przyjechał na swoje obsadzone rabarbarem pole, zauważył na nim dwóch nieznanych mężczyzn, którzy jak gdyby nigdy nic wykopywali jego sadzonki. Na pytanie co tutaj robią, ci odparli, że wykopują sadzonki za zgodą właściciela. Kiedy usłyszeli, że właścicielem pola jest właśnie ten, z którym w tej chwili rozmawiają, mężczyźni rzucili się do ucieczki do zaparkowanego w pobliżu pojazdu i szybko odjechali.

Kryminalni z bełżyckiego komisariatu rozpoczęli ustalanie sprawców. Już następnego dnia wiedzieli, kto stoi za tą kradzieżą. Okazało się, że to dwaj mieszkańcy Bełżyc: 48-latek notowany wcześniej za podobne przestępstwa oraz jego 65-letni wspólnik. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania, mundurowi odnaleźli kilka sadzonek skradzionego rabarbaru.

Obydwaj zatrzymani trafili na komisariat i zostali przesłuchani. Wczoraj usłyszeli zarzuty kradzieży. Za powyższe przestępstwo grozi im kara do 5 lat więzienia.

 

Łęczna 20 kwietnia

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876