Telewizory LED, wieża Hi-Fi, żelazko – to sprzęt, który stał się między innymi łupem 39–latka, włamującego się do domów mieszkalnych i garażu. Mężczyzna skradł w ten sposób sprzęt wartości blisko 12 tys. zł.

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Niemcach ustalili i zatrzymali 39-letniego mieszkańca gminy Wólka, który pod koniec ubiegłego roku dokonał szeregu włamań do kilku domów mieszkalnych i garażu. Do włamań dochodziło na terenie gmin w okolicach Lublina.

Łupem złodzieja padały telewizory LED, wieża Hi – Fi, żelazko, kanistry z paliwem, które kradł z domów jednorodzinnych i garażu typu „blaszak”. Złodziej nie pogardzał drobniejszymi rzeczami takimi jak butelki wina czy 6 butelek piwa. Łączna wartość skradzionych rzeczy wyniosła 12 tys. złotych. W trakcie ustaleń kryminalni odzyskali część skradzionych rzeczy, które trafią do właścicieli. Mężczyzna przyznał się do winy.

W przeszłości 39-latek był znany policji za dokonywanie podobnych kradzieży i włamań. Teraz o dalszym losie złodzieja zadecyduje sąd. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Łęczna 27 czerwca

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876