38-latek kierujący pojazdem marki Kia nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za autem. Uciekający kierowca poruszał się z dużą prędkością, czym stwarzał zagrożenie w ruchu drogowym.

29 września dyżurny otrzymał zgłoszenie, że po terenie parkingu hipermarketu przy ul. Chodźki jeździ samochodem marki Kia prawdopodobnie pijany mężczyzna. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie. Mundurowi zauważyli wyjeżdżający z parkingu opisany pojazd. Funkcjonariusze podjęli próbę zatrzymania go do kontroli drogowej. Kierujący jednak zignorował sygnały dawane przez policjantów i zaczął uciekać. Policjanci podjęli pościg za autem, które poruszało się z bardzo dużą prędkością, czym stwarzało zagrożenie w ruchu drogowym. Na ul. Harnasie uciekające auto zatrzymało się i kierowca kontynuował ucieczkę pieszo a kluczyki wyrzucił na trawnik. Mundurowi zatrzymali go po kilkudziesięciu metrach. Uciekinierem okazał się 38-letni mieszkaniec powiatu giżyckiego.

Policyjne badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy. W organizmie miał prawie 3 promile alkoholu. Nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnego aresztu, a pojazd został odholowany na parking strzeżony. Teraz 38-latek odpowie przed sądem. Zgodnie z nowymi przepisami, grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Łęczna 1 października 

.

Internetowa Gazeta Regionalna

 

 

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A
www.e-pojezierze.pl
e-mail: gazeta@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677