Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 46 i 48 lat. Obydwaj poszukiwani byli przez śledczych z Austrii w związku z włamaniem do sklepu i kradzieżą szeregu artykułów o łącznej wartości około 170 tys. euro.

Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego KWP w Lublinie realizowali postanowienie Prokuratury Okręgowej w Lublinie dotyczące zatrzymania i doprowadzenia na przesłuchanie w charakterze podejrzanego 48-letniego Stanisława W. Mężczyzna poszukiwany był Europejskim Nakazem Aresztowania wydanym przez prokuraturę w Eisenstadt w Austrii a także Europejskim Nakazem Dochodzeniowym. Z informacji przekazanych przez stronę austriacką wynikało, że 48-latek w ubiegłym roku w jednym z miast dopuścił się włamania do sklepu i kradzieży szeregu artykułów oraz gotówki. Łupem sprawcy padły wyroby skórzane, ubrania oraz sprzęt o łącznej wartości około 170 tys. euro oraz gotówka w kwocie około 2 tys. euro. W celu zrealizowania przestępstwa mężczyzna ukradł też pojazd ciężarowy.

Z informacji wynikało, że 48-latek może przebywać na terenie Lublina. Tam też doszło do jego zatrzymania, które miało bardzo dynamiczny przebieg. We wtorek o świcie kryminalni na jednej z ulic w centrum miasta zatrzymali samochód marki Peugeot. Kierował nim poszukiwany 48-letni Stanisław W. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony, nie stawiał oporu, nie próbował też ucieczki.

W tym samym czasie policjanci zatrzymali także 46-latka, który na tej samej ulicy kierował dostawczym peugeotem boxerem. To znajomy 48-latka, który podobnie jak ten, poszukiwany był do tej samej sprawy przez austriacką prokuraturę na podstawie Europejskiego Nakazu Dochodzeniowego.

Mężczyźni zostali zatrzymani w ostatnim momencie, ponieważ jak ustalili funkcjonariusze, kierowali się właśnie za granicę, najprawdopodobniej do Niemiec.

Policjanci przeszukali mieszkania, w których ostatnio przebywali zatrzymani. W mieszkaniu zajmowanym przez 48-latka, kryminalni znaleźli i zabezpieczyli 10 sztuk płyt kuchni indukcyjnych, pudełka z odzieżą różnych marek z metkami, markowe obuwie, około 60 sztuk długopisów i wiecznych piór, a także kosmetyki i pieniądze.

Kryminalni z KWP w Lublinie doprowadzili zatrzymanych do prokuratury. Tam mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży dostawczego pojazdu oraz włamania do sklepu i kradzieży szeregu artykułów oraz gotówki. 17 października sąd zadecydował o wydaniu 48-letniego Stanisława W. austriackiemu wymiarowi sprawiedliwości. W prowadzonych w tej sprawie czynnościach uczestniczyli w charakterze obserwatorów austriaccy policjanci.

Łęczna 18 października

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876