Kryminalni zatrzymali sprawcę usiłowania rozboju. Okazał się nim 43-latek z gminy Wysokie.

Do zdarzenia doszło 11 października w jednej z miejscowości w gm. Wysokie. Sprawcy usiłowali dokonać rozboju na 64-latku z gm. Wysokie, który kilka dni wcześniej otrzymał pieniądze z ubezpieczenia. Najpierw weszli na teren jego posesji, następnie szarpali za ubranie pokrzywdzonego i kopali po całym ciele doprowadzając do stanu bezbronności. Później przeszukali dom, jednak nie odnaleźli ukrytej gotówki i uciekli z miejsca zdarzenia nie zabierając niczego.

Sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Bychawie. Funkcjonariusze ustalili, dane sprawców rozboju. W czwartek zatrzymali jednego z nich. Okazał się nim 43-letni mieszkaniec gm. Wysokie. Ponadto policjanci udowodnili mężczyźnie dokonanie w ciągu dwóch ostatnich miesięcy czterech kradzieży z włamaniem i jednej kradzieży na terenie gm. Bychawa i Wysokie. Jego łupem padło m.in. paliwo, które spuszczał z maszyn rolniczych i ciężarówek. Łączna suma strat przez pokrzywdzonych została oszacowana na kwotę ponad 3000 zł.

19 października 43-latek został doprowadzonych do prokuratury. Następnie sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Zatrzymanie drugiego sprawcy to tylko kwestia czasu.

Łęczna 20 października

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876