Dzięki interwencji świadków policjanci zatrzymali upojonego alkoholem kierowcę. Jadący wężykiem kierowca seata zwrócił uwagę dwóch braci, którzy nie spuszczając go z oczu informowali dyżurnego o kierunku jego jazdy. Kiedy we wskazane miejsce przyjechali policjanci, za kierownicą pojazdu zastali śpiącego 38-latka.

Wczoraj, 11 grudnia około godz. 10 policjanci z komisariatu w Niemcach z polecenia dyżurnego zostali skierowani do miejscowości Łagiewniki. Z relacji zgłaszającego wynikało, że drogą porusza się pijany kierowca seata. Tor jazdy kierowcy wskazywał, że może się znajdować pod działaniem alkoholu. Informujący policję i jednocześnie jadący za pijanym dwaj bracia przekazali, że kierujący seatem mężczyzna miał się zatrzymać i wyrzucić przez okno najprawdopodobniej butelkę po alkoholu.

Mężczyźni jechali cały czas za seatem na bieżąco informując dyżurnego, dokąd ten podąża. Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, seat stał na poboczu drogi. Kierowca zdążył już usnąć.

Mężczyzna został obudzony przez mundurowych. Wyczuwalna była od niego silna woń alkoholu. Badanie potwierdziło przypuszczenia świadków i funkcjonariuszy. 38-letni mieszkaniec woj. podlaskiego wydmuchał 3 promile!

Jak ustalili policjanci, mężczyzna w takim stanie alkoholowego upojenia przemierzał długą drogę jadąc z woj. podlaskiego do swojej dziewczyny, która mieszka w Zamościu. Ponadto okazało się, że 38-latek posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

38-latek zakończył swoją podróż. Został zatrzymany do wytrzeźwienia. Dzisiaj na Komisariacie Policji w Niemcach stróże prawa wykonują z nim dalsze czynności procesowe.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 12 grudnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876