Kryminalni ustalili i zatrzymali dwóch sprawców czterech kradzieży z włamaniem. Ich łupem padły elektronarzędzia o wartości blisko 11 tys. zł. Dodatkowo policjanci zatrzymali 36-latka, który odpowie za paserstwo.

Realizując ustalenia własne kryminalni z VII Komisariatu Policji w Lublinie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do trzech garaży i samochodu na ul. Bocianiej w Lublinie. Ich łupem padły elektronarzędzia i narzędzia budowlane o wartości około 11 tys. zł. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy Lublina w wieku 35 i 36-lat, którzy w okresie od 29 października do 21 listopada br. dokonali 4 kradzieży z włamaniem. Mundurowi podczas przeszukania zajmowanych przez nich pomieszczeń odzyskali część skradzionego mienia, które wróciło już do właścicieli.

W trakcie czynności policjanci zatrzymali również 36-latka z Lublina, który odpowie za paserstwo. Mężczyzna kupił od zatrzymanych sprzęt pochodzący z kradzieży. Dodatkowo funkcjonariusze znaleźli również sprzęt budowlany, którego pochodzenia sprawcy nie byli w stanie określić. Odzyskane elektronarzędzia czekają na właściciela w VII Komisariacie Policji w Lublinie przy ul. Wyżynnej. Apelujemy do osób, które w ostatnim czasie padły ofiarą przestępstwa i straciły sprzęt budowlany oraz elektronarzędzia, a tego faktu nie zgłosiły na policję, aby zgłosiły się na komisariat w celu rozpoznania swojego sprzętu.

Obaj włamywacze w przeszłości byli karani, m.in. za kradzieże, włamania i jazdę w stanie nietrzeźwości oraz na zakazie. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci zabezpieczyli od nich na poczet przyszłych kar mienie o wartości ponad 12 tys. zł. Natomiast 36-latek odpowie za przestępstwo paserstwa. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 16 grudnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876