28-letnia Chinka odpowie za przywóz do Polski blisko tysiąca sztuk tabletek zawierających substancje psychoaktywne i efedrynę. Ich dystrybucji zapobiegli policjanci.

Sprawą zajmowali się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z KMP w Lublinie. Ustalili, że 28-letnia obywatelka Chin przebywająca w Lublinie może zajmować się przywozem do Polski środków psychoaktywnych. Ich podejrzenia okazały się słuszne. Wspólnie z funkcjonariuszami KAS zabezpieczyli przesyłkę, której była adresatem. Wewnątrz znajdowało się prawie tysiąc sztuk tabletek. Ich badanie potwierdziło, że w swoim składzie zawierają znaczną ilość nowej substancji psychoaktywnej lub efedrynę. Dodatkowo ponad 300 sztuk kolejnych tabletek zostało przesłane do dalszych badań.

28-letnia Chinka została doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie przedstawiono jej zarzut. Za to przestępstwo grozi do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy Lublin – Zachód zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Łęczna 15 marca

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876