Kryminalni wspólnie z policyjnymi wywiadowcami oraz funkcjonariuszami KAS znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 3 tys. paczek nielegalnych papierosów. Mundurowi zatrzymali 51-latka, który w swoim aucie oraz w wynajmowanym garażu posiadał kontrabandę.

4 kwietnia rano kryminalni z II Komisariatu Policji w Lublinie wspólnie z policyjnymi wywiadowcami z KMP w Lublinie oraz funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Lublina realizując ustalenia własne znaleźli wyroby bez akcyzy. Mundurowi przeszukali samochód oraz wynajmowany garaż na lubelskim Czechowie przez 51-latka z Lublina. W trakcie czynności mundurowi zabezpieczyli ponad 3000 paczek wyrobów tytoniowych różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Gdyby nielegalne papierosy trafiły na rynek to Skarb Państwa straciłby ponad 70 tys. zł z tytułu niezapłaconego podatku. Zgodnie z obowiązującym prawem czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 3 lat oraz przepadkiem nielegalnego towaru. Policjanci na poczet przyszłej kary zabezpieczyli od 51-latka pieniądze w kwocie 1000 zł.

Komentarz: Co jakiś czas informujemy o sprzedawanych wyrobach tytoniowych pochodzących z przemytu. Bo taki handel jest sprzeczny z prawem. Jednocześnie należy jasno powiedzieć, że jak bardzo nie staraliby się policjanci, nie ukrócą tego procederu. Jest zbyt zyskowny. Po prostu papierosy są u nas zbyt drogie w stosunku do zarobków, a są tanie na wschodzie. Akcyza jest sporo wyższa niż wymaga tego od Polski Unia Europejska. Zmniejszenie akcyzy na alkohol i papierosy raz już częściowo wprowadził w przeszłości jeden rząd w Polsce. Który, nie będę mówił przed wyborami. Można poszukać w internecie. Dało to nie tylko zmniejszenie przemytu, ale o dziwo większe wpływy do budżetu! Można? Można! Zwolennikom wysokich cen z powodów zdrowotnych powiem tylko tyle, palacze szkodzą sami sobie. A do tego palenie jest tak samo szkodliwe jak przymus oddychania przez wszystkich powietrzem, które jest zanieczyszczone i np. szkodliwe związki (również rakotwórcze) trzykrotnie przekraczają światowe normy. A takie powietrze mamy w kraju nagminnie, a nasze normy są bardzo liberalne dla trucicieli.

Łęczna 6 kwietnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876