Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 23 i 31-latka, którzy z uprawy krzaków konopi indyjskich zrobili sobie ważne źródło dochodów. Mężczyzn, którzy w opuszczonym budynku doglądali ponad 130 roślin, zatrzymali na gorącym uczynku policjanci.

Funkcjonariusze pozyskali informację, że na terenie jednego z opuszczonych budynków na lubelskich Tatarach może znajdować się uprawa konopi indyjskich. By to potwierdzić, wspólnie z policyjnymi wywiadowcami pojechali pod ustalony adres.

Kiedy do budynku wkroczyli policjanci okazało się, że faktycznie wewnątrz jest nielegalna uprawa konopi indyjskich. Zorganizowana profesjonalnie, wyposażona w lampy, wentylatory i inny sprzęt niezbędny do jej prowadzenia. Posadzone w doniczkach rośliny znajdowały się w różnej fazie wzrostu. Niektóre osiągały już wysokość do 1 metra. Policjanci zabezpieczyli także nawozy służące do pielęgnowania nielegalnej uprawy.

23-letni mieszkaniec Lublina oraz 31-letni mieszkaniec pow. łęczyńskiego zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie KMP w Lublinie. Młodszy z nich jest dobrze znany policji z powodu wcześniejszych konfliktów z prawem, m.in. za przestępstwa narkotykowe. Jest też pseudokibicem jednej z lubelskich drużyn piłkarskich.

Dzisiaj obydwaj zostali doprowadzeni do prokuratury. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii może im grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 12 kwietnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876