Ponad 1,5 tys. paczek papierosów bez akcyzy oraz około 150 litrów nielegalnego alkoholu znaleźli policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie. Sprawca cały towar przechowywał w samochodzie, garażu i w sypialni.

Wieczorem kryminalni z II komisariatu wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Lublinie pojechali pod jeden z adresów w dzielnicy Ponikwoda w Lublinie. Mundurowi skontrolowali wyjeżdżający z posesji pojazd marki Skoda. Za kierownicą siedział 60-letni właściciel posesji.

Jak się okazało, mężczyzna przewoził w aucie około 20 litrów alkoholu bez akcyzy. Kolejne nielegalne towary stróże prawa znaleźli podczas przeszukania garażu oraz domu. Tam z kolei znaleźli około 130 litrów alkoholu oraz 1,5 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Paczki z papierosami schowane były m.in. w sypialni 60-latka.

Cały nielegalny towar został zabezpieczony. Ich właściciel musi się teraz liczyć z konsekwencjami karnymi. Zgodnie z obowiązującym prawem czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 3 lat, wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

 

Łęczna 13 kwietnia

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876