Policjanci zatrzymali wandala, który wybijał szyby w zaparkowanych autach. Sprawcą okazał się 26-latek, który był pod działaniem alkoholu. Poszkodowani oszacowali straty na kwotę ponad 2 tys. zł.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę na ul. Wojennej w Lublinie. Dyżurny komendy miejskiej otrzymał zgłoszenie z którego wynikało, że nietrzeźwy mężczyzna niszczy zaparkowane auta. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci z Oddziału Prewencji w Lublinie, którzy znaleźli dwa uszkodzone pojazdy marki Renault i Hyundai. Auta miały wybite tylne szyby. Świadkowie przekazali rysopis sprawcy, a policjanci ruszyli na jego poszukiwanie. Mundurowi w niedalekiej odległości zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi. Zatrzymali agresora, który był pod znacznym działaniem alkoholu. Sprawcą okazał się 26-latek z Lublina. Mężczyzna z uwagi na stan nietrzeźwości został zatrzymany do wytrzeźwienia. Poszkodowani oszacowali straty na kwotę ponad 2 tys. zł.

Po wytrzeźwieniu 26-latek trafił na III Komisariat Policji w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty niszczenia mienia. Teraz ze swojego postępowania będzie tłumaczył się przed sądem. Kodeks karny za przestępstwo niszczenia mienia przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 13 maja

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876