17 czerwca podczas policyjnej akcji prędkość, lubelscy funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 11 praw jazdy oraz 5 nietrzeźwych kierujących. Za jednym z nich policjanci musieli ruszyć w pościg. Kierujący alfą romeo 44-latek po pościgu obwodnicą Lublina został zatrzymany w Ciecierzynie. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu.

Do pościgu doszło przed godziną 13 na ul. Solidarności w kierunku Warszawy. Policjanci po zakończeniu kontroli drogowej kierującego mercedesem zwrócili uwagę na wyprzedzającą ich alfę romeo. Kierujący nie trzymał toru jazdy i zjeżdżał na sąsiedni pas ruchu. Nie zareagował też na sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Po pościgu obwodnicą Lublina kierujący został zatrzymany w Ciecierzynie. Gdy kierujący policyjnym autem z wideorejestratorem zajechał mu drogę, drugi z funkcjonariuszy siłą wyciągnął kierującego alfą z samochodu i zakuł w kajdanki. Kierującym okazał się 44-letni mieszkaniec gminy Bełżyce, który miał w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu.

Podczas policyjnych działań wpadło jeszcze 4 innych kierujących w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego. Przy ul. Tymiankowej policjanci zauważyli pojazd marki Renault master. Na ul. Jana Pawła II podczas próby zatrzymania, kierujący skręcił w ul. Perłową i dalej kontynuował ucieczkę pieszo. Został zatrzymany po kilku minutach przez inny patrol. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy, ale ponieważ jego zachowanie a wcześniej styl jazdy wskazywał, że jest odurzony został przebadany testerem za obecność innych środkowe odurzających. Badanie wykazało obecność THC w jego organizmie.

Podczas działań policjanci zatrzymali także 8 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Na ul. Lubelskiego Lipca 80 kierujący renault 35-latek jechał o ponad 70 km/h więcej niż dopuszczalna prędkość. Dwóch innych z prędkością prawie 130 km/h zostało zatrzymanych na al. Solidarności.

Przy tej okazji warto przypomnieć, że od maja kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy może odebrać na trzy miesiące bezpośrednio kontrolujący policjant. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy okres będzie przedłużony do 6 miesięcy. Gdyby kierowca w tym czasie zdecydował się wsiąść „za kółko”, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie zdobyć je ponownie, w normalnym trybie. Na ten sam okres (3 miesięcy) uprawnienia do prowadzenia pojazdami utracą kierowcy, którzy przewożą zbyt dużą liczbę osób.

Łęczna 19 czerwca 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876