Policjanci zatrzymali sprawcę kradzieży rozbójniczej, na ochroniarzu jednego z dyskontów. Okazał się nim 26-latek bez stałego miejsca zamieszkania, który wpadł podczas interwencji domowej. Mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy.

Do zdarzenia doszło jeszcze w maju w jednym z dyskontów na ul. Bursztynowej w Lublinie. Nieznany wtedy sprawca dokonał kradzieży rozbójniczej na ochroniarzu. Wyniósł za linie sklepowych kas 3 butelki z alkoholem nie płacąc za nie. Kiedy pracownik ochrony usiłował go ująć został uderzony pięścią i kopnięty. Następnie sprawca oddalił się ze sklepu z towarem.

Sprawą zajęli się kryminalni z VII Komisariatu Policji i Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Realizując ustalenia własne policjanci ustalili sprawcę tego zdarzenia. Okazał się nim 26-latek bez stałego miejsca zamieszkania. Mężczyzna wpadł w sobotę podczas interwencji domowej. Ukrywał się w jednym z mieszkań na lubelskiej dzielnicy Wrotków.

22 lipca został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej. Sąd zastosował wobec 26-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ponadto będzie on odpowiadał w warunkach recydywy. Grozi mu teraz kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.

Łęczna 24 lipca 2019

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876