Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu odpowie 37-latka. Kobieta mając pod opieką 4-letniego syna leżała pijana na chodniku. Została zauważona przez świadka, który powiadomił mundurowych.

Do zdarzenia doszło przy ulicy Staszica w Lublinie. Mężczyzna idący ulicą zauważył leżącą na chodniku kobietę, przy której było małe dziecko. Gdy podszedł bliżej okazało się, że wyczuwalna jest od niej silna woń alkoholu, a stan jej upojenia nie pozwala nawiązać logicznego kontaktu. Świadek od razu na miejsce wezwał patrol policji. Jak się okazało pod opieką 37-latki był jej 4-letni syn. Od kobiety została pobrana krew do badań na zawartość alkoholu. Dzieckiem zaopiekowała się siostra zatrzymanej.

Po wytrzeźwieniu 37-latka usłyszała zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Decyzją prokuratora została objęta dozorem policji. Grozi jej kara do 5 lat więzienia.

Łęczna 08 stycznia 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876