Kryminalni zatrzymali sprawcę kradzieży elektronarzędzi o wartości 35 tys. złotych. 34-latek okradł stojący na bocznicy wagon z wartościowym sprzętem, po czym swoje łupy sprzedał za kilkaset złotych w lombardach. Funkcjonariusze odzyskali już część skradzionego mienia.

Na trop sprawcy policjanci z III komisariatu w Lublinie natknęli się podczas kontroli lubelskich lombardów. Uwagę kryminalnych zwróciły specjalistyczne narzędzia do remontu sprzętu kolejowego, na które natrafili w kilku punktach. Za wstawieniem do lombardów sprzętu stał jeden z mieszkańców Lublina, posiadający bogatą przeszłość kryminalną. 34-latek notowany był m.in. za przestępstwa przeciwko mieniu. Jak się okazało wszystkie odnalezione sprzęty pochodziły z kradzieży, do których doszło kilka dni wcześniej z wagonu na bocznicy kolejowej. Właściciel serwisu sprzętu kolejowego wartość skradzionych elektronarzędzi wycenił na 35 tys. złotych.

34-latek usłyszał zarzuty kradzieży w warunkach recydywy. Mężczyzna przyznał się do zarzutów. Jak się okazało większość wartościowego sprzętu wstawił do lombardów za kwotę kilkuset złotych. Grozi mu kara do 7,5 roku więzienia.

Łęczna 18 czerwca 2020

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876