W piątek z policyjnym mundurem rozstał się Komendant Miejski Policji w Lublinie podinspektor Sławomir Włada. Odchodzącego na emeryturę komendanta pożegnał I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie - inspektor Jerzy Czebreszuk. Do czasu wyboru nowego komendanta, jego obowiązki pełnił będzie podinspektor Tomasz Gil – I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie.

Podinspektor Sławomir Włada do policji wstąpił 1997 roku. Jest absolwentem UMCS w Lublinie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Większość służby spędził na stanowiskach w pionach kryminalnych. Przez kilka lat związany był z Komendą Powiatową Policji w Opolu Lubelskim. Później służył w Wydziale Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, gdzie najpierw zajmował stanowiska wykonawcze, a później kierownicze, będąc przez kilka lat zastępcą naczelnika. W 2018 roku objął stanowisko zastępcy, a później I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie. Od 1 kwietnia 2019 roku był Komendantem Miejskim Policji w Lublinie.

Podinspektor Sławomir Włada wielokrotnie był odznaczany, między innymi Srebrnym Medalem „za Długoletnia Służbę”, a także brązową i złotą odznaką „Zasłużony policjant” oraz brązowym „Krzyżem Zasługi”.

W związki z panującymi ograniczeniami epidemiologicznymi uroczystość miała charakter symboliczny. Obecny na uroczystości prezydent Lublina, Krzysztof Żuk odznaczył podinspektora Sławomira Władę medalem „Zasłużony dla Miasta Lublin”. Do czasu wyboru nowego komendanta jego obowiązki pełnił będzie podinspektor Tomasz Gil – I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie.

Łęczna 17 stycznia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876