Policjanci zatrzymali 28-latka, który w kotłowni uprawniał konopie, a wytworzone narkotyki przechowywał w słoikach. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko pół kilograma marihuany.

Realizacja sprawy była efektem ustaleń operacyjnych funkcjonariuszy z wydziału zajmującego się przestępczością narkotykową KMP w Lublinie. Z informacji kryminalnych wynikało, że 28-letni mężczyzna może zajmować się wytwarzaniem narkotyków.

Policjanci podczas przeszukania zajmowanego przez mężczyznę domu natrafili na podejrzaną ściankę w kotłowni. Podczas dokładnego sprawdzania okazało się, że za płytą pilśniową znajduje się specjalnie odgrodzony fragment pomieszczenia. Tam mężczyzna stworzył odpowiednie warunki do uprawy konopi. Dodatkowo w szafce funkcjonariusze natrafili na słoiki z marihuaną. Łącznie zabezpieczono blisko pół kilograma suszu.

Mieszkaniec powiatu lubelskiego został zatrzymany. Usłyszał zarzuty uprawy i wytworzenia znacznych ilości narkotyków. Na wniosek policjantów i prokuratora trafił do tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi mu od 3 do 15 lat więzienia.

Łęczna 20 maja 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876