Od 20 maja policjanci z 1. komisariatu mają nową siedzibę. Mieszczący się przy alei Unii Lubelskiej 23 przestronny i nowoczesny obiekt to od lat wyczekiwana przez policjantów inwestycja. W briefingu zorganizowanym z okazji otwarcia nowo wybudowanego komisariatu udział wzięli wojewoda lubelski Lech Sprawka, prezydent Lublina Krzysztof Żuk, członek zarządu województwa lubelskiego Sebastian Trojak oraz komendant wojewódzki policji inspektor Artur Bielecki.

Praca w komisariacie przy ulicy Okopowej wiązała się w wieloma niedogodnościami. Dla pracujących tam 70 funkcjonariuszy, pracowników cywilnych oraz odwiedzających komisariat interesantów warunki lokalowe były bardzo trudne. Małe i ciasne pomieszczenia nie dawały żadnego komfortu pracy. Lokal nie spełniał obowiązujących wymogów dotyczących standardów technicznych, funkcjonalnych i użytkowych. Brakowało miejsc parkingowych. Brak było także infrastruktury pozwalającej na obsługę osób niepełnosprawnych.

Oddany do użytku obiekt to przestronny, nowoczesny dwukondygnacyjny budynek o powierzchni użytkowej przeszło 1200 metrów kwadratowych. Prace budowlane na liczącej prawie 6 tysięcy metrów kwadratowych działce rozpoczęły się w 2017 roku. Koszt inwestycji łącznie z wyposażeniem oszacowano na ponad 14 milionów złotych. Pieniądze przeznaczone na ten cel pochodziły głównie z programu modernizacji policji oraz z Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia Policji.

Podczas dzisiejszej uroczystości szef lubelskiego garnizonu policji wręczył komendantowi 1. komisaraitu młodszemu inspektorowi Marcinowi Poziomkowskiemu symboliczny klucz.

W nowym komisariacie wszystkie pomieszczenia i przyległy teren dostosowane są do obowiązujących przepisów. Budynek posiada nowoczesne pokoje biurowe wraz z zapleczem socjalnym. Znajduje się w nim sala ćwiczeń i siłownia, nowoczesna sala konferencyjna, sala odpraw, pokój pracy zespołowej, przestronna szatnia wraz z zapleczem sanitarnym oraz magazyn dowodów rzeczowych.

Nowa siedziba komisariatu jest również przystosowana dla osób z niepełnosprawnością. W strefie ogólnodostępnej budynku znajduje się pętla indukcyjna dla osób niedosłyszących oraz ścieżka naprowadzająca dla niewidomych. W budynku znajduje się również toaleta dla niepełnosprawnych.

Mając na uwadze ochronę środowiska w budynku zainstalowano kolektory słoneczne, nowoczesne kotły gazowe oraz stację do ładowania samochodów elektrycznych, co pozwoli zasilać energią nowoczesną i ekologiczną radiowóz Kia Niro, który także znalazł się na wyposażeniu jednostki. Budynek posiada taras widokowy.

Przy komisariacie znajdują się miejsca parkingowe dla interesantów. Dodatkowo w zamkniętej strefie wyznaczono 48 miejsc służbowych. W budynku znajdują się także cztery garaże.

Łęczna 21 maja 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Internetowa Gazeta Regionalna

logo pojezierze 2021 ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redaktor

tel. 793 810 222
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876