Kryminalni ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju. Okazało się, że 14-latek napadł, popił i okradł swojego rówieśnika. Łupem nieletniego padł telefon komórkowy, głośnik bezprzewodowy oraz saszetka.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu w dzielnicy Bronowice. Do stojącego na ulicy 14-latka podszedł młody mężczyzna. Sprawca od razu zaczął bić mieszkańca Lublina po całym ciele. Pokrzywdzony był wielokrotnie uderzany pięściami po głowie oraz kopany. Gdy nie miał siły już się bronić, napastnik zerwał mu z ramienia saszetkę i uciekł. 14-latek stracił telefon komórkowy oraz głośnik bezprzewodowy o łącznej wartości kilkuset złotych. Według pokrzywdzonego mężczyzna mógł mieć około 20 lat.

- Sprawą zajęli się policjanci z 3. komisariatu oraz kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie – informuje komisarz Kamil Gołębiowski. Funkcjonariusze dokładnie sprawdzili okoliczności zdarzenia. Szybko okazało się, że za napadem stoi równolatek pokrzywdzonego. Funkcjonariusze zatrzymali nieletniego i udowodnili mu dokonanie czynu karalnego. 14-latek przyznał się do napadu. Kryminalni odzyskali już telefon.

Sprawą 14-letniego sprawcy rozboju zajmie się sąd rodzinny.

Łęczna 13 sierpnia 2021

Aktualności z Łęcznej i regionu; informacje ważne i ciekawe z Łęcznej i okolic; biznes, sport i kultura w Łęcznej, Lubartowie, Lublinie, Świdniku i Włodawie.

Szukasz informacji? Sprawdź u nas.

logo e pojezierze 2023 ciemne ok

  

Adres redakcji:
21-010 Łęczna, Zofiówka 135 A

www.e-pojezierze.pl

e-mail: redakcja@e-pojezierze.pl

.

Redakcja

tel. 602 811 876
.
Biuro Reklamy
tel. 500 295 677
tel. 602 811 876